A kínai legenda szerint Yao, a kínai császár (i.e. 2337–2258) a fia, Danzhu taníttatására használta, hogy fegyelmet, koncentrációt, egyensúlyérzéket tanuljon. Egy hasonló legenda szól ugyanakkor Shun (i.e. 2255–2205) császárról és fiáról, Shang Junról is.

Egy japán legenda szerint viszont két testvér az örökölt föld elosztására használta, tehát földméréshez is lehetett köze. A későbbiekben a haditudományok művelői is előszeretettel tanulmányozták, valószínűleg stratégiai tartalma miatt.

A történettudomány annyit mondhat, hogy eredetileg az ókori kínai jóslás eszköze lehetett: a go-táblával modellezhették a világot, amelyen a fekete és fehér kövek a pozitív és negatív erőket képviselték.

A kínai legenda szerint Yao, a kínai császár (i.e. 2337–2258) a fia, Danzhu taníttatására ha

Tovább..


A ROMÁN GÓ TÖRTÉNETE

Ahogy RADU BACIU látta és atélte
 

   "1972-ben egy barátom - Tudor Bratescu - becsenget az ajtómon és azt mondja: Nézd, egy uj játék!.... és ha azt mondta volna, hogy az életem ezentul ehez a játékhoz lesz kötve, furcsán néztem volna rá..."

 more


 


 

 

.

NEXT :

Cupa Walter Schmidt, open - 8-10 mai, Timisoara

CUPA SHUSAKU
Az immár másodszorra megrendezett Shusaku Kupa, a dijak mennyisége, a résztvevők száma és nem utolsósorban a verseny hangulata álltal, Európa második legrangosabb versenyévé tornászta fel magát
   REQVIEM SHUSAKU
 

     

 

click tracking